Od 33 lat dostarczamy profesjonalne systemy zabezpieczeń

Systemy ABLOY CLIQ i SALTO wdrożone na promie Herjólfur

Firma PATRONIC na zlecenie Stoczni CRIST SA zaprojektowała, dostarczyła i wdrożyła kompleksowy system kontroli dostępu oparty na produktach SALTO oraz ABLOY CLIQ na nowoczesnym, elektrycznym promie pasażersko-samochodowym Herjólfur.

W systemie SALTO zastosowano zarówno okucia bezprzewodowe serii Original jak i centralki oraz czytniki naścienne sterujące szeregiem drzwi automatycznych. Jeden z czytników naściennych został umieszczony w obudowie spełniającej wymagania dla strefy zagrożonej wybuchem Ex. System SALTO został przystosowany do współpracy z elektronicznymi kluczami systemu ABLOY PROTEC2 CLIQ. Ponadto cała jednostka pływająca została wyposarzona w system klucza generalnego oparty w większości na elektromechanicznych zamknięciach typu ABLOY PROTEC2 CLIQ, które okazały się optymalnym rozwiązaniem także dla stref zagrożonych wybuchem Ex.

Herjólfur to kolejna już, po specjalistycznym statku VIDAR oraz promie COPERNICUS, jednostka pływająca, w której nasza firma wdrożyła kompleksowy system kontroli dostępu oparty na rozwiązaniach firmy SALTO. Systemy ABLOY, między innymi z uwagi na swoją wyjątkową odporność na trudne warunki atmosferyczne, stosowaliśmy już na wielu innych statkach.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego proces budowy tego ultranowoczesnego statku.


VIDEOGALERIA


Przewiń na górę